pl en
Facebook YT
SIEDLCE SOLIDARNE Z UKRAINĄ
 
Uruchomiliśmy punkt zbiórki - Poczekalnia Lodowiska, Ośrodek Sportu, ul. Prusa 6. Punkt jest czynny od poniedziałku do piątku od 10:00 do 18:00.
Najpotrzebniejsze rzeczy:
- materace, koce, śpiwory, pościele,
- artykuły higieniczne (podpaski, kosmetyki), środki czystości,
- pampersy, chusteczki nawilżające, chusteczki higieniczne, nowe butelki i smoczki dla dzieci, kaszki, żywność dla niemowląt,
- żywność z długim terminem ważności do spożycia, woda do picia.
 
Bardzo prosimy o przynoszenie rzeczy nowych, czystych, nadających się do użycia. Pomagajmy z szacunkiem. 
Zbiórka prowadzona będzie do odwołania.
Rzeczy z naszego punktu są wydawane TYLKO i WYŁĄCZNIE osobom posiadającym skierowanie z Urzędu Miasta Siedlce, gdzie funkcjonuje punkt koordynacyjny (czynny całodobowo) wydający zaświadczenia emigrantom z Ukrainy.
 
  
 
Informacja Prezydenta Miasta Siedlce w sprawie wsparcia dla uchodźców z Ukrainy
 
1. Prezydent Miasta Siedlce w porozumieniu z Caritas Diecezji Siedleckiej uruchomił nr konta bankowego:
94 9194 0007 0027 9318 2000 0110
dla wpłat na rzecz pomocy uchodźcom z Ukrainy oraz dla miasta partnerskiego Berdyczowa z przeznaczeniem na zakup leków, środków opatrunkowych, dezynfekujących, higienicznych itp. dla Berdyczowskiego Szpitala Miejskiego oraz innych potrzebnych artykułów uzgodnionych z merem Sergiejem Orlukiem. Wpłat dokonujemy koniecznie z dopiskiem „UKRAINA”.
 
2. Zostały uruchomione numery telefonów prowadzone i koordynowane przez MOPR w Siedlcach. Działają CAŁODOBOWO i CODZIENNIE.
- dla osób zgłaszających chęć udzielenia pomocy osobom z Ukrainy (udzielenie schronienia, przekazania darów itp.) tel. 605 031 412
- dla osób z Ukrainy szukających pomocy w każdym zakresie tel. 605 573 371
 
3. W Urzędzie Miasta Siedlce, Skwer Niepodległości 2 na parterze w holu głównym funkcjonuje PUNKT KOORDYNACYJNY czynny codziennie i całodobowo. Można osobiście zgłaszać potrzeby, zarówno w zakresie uzyskania pomocy, jak i chęci jej udzielenia. 
e-mail: ukraina@um.siedlce.pl