Tło biegacze
pl en
Facebook YT
WYSTAWA SIEDLECCY SPORTOWCY 1918-2018
WYSTAWA SIEDLECCY SPORTOWCY 1918-2018

 „Latająca wystawa – Siedleccy Sportowcy 1918-2018” to wystawa fotografii odbywająca się w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu „Jesteśmy Wolni”
w dniach 15 sierpnia – 20 listopada 2018 r.

 „Latająca wystawa” to galeria przedstawiająca sylwetki czterdziestu najbardziej zasłużonych i najwybitniejszych sportowców związanych z Siedlcami z okresu stulecia 1918-2018. Celem wystawy jest rozbudzenie dumy narodowej i krzewienie lokalnego patriotyzmu, przybliżenie biografii sportowców, z naciskiem
na osoby zaangażowane w proces odzyskania i umacniania niepodległości w okresie międzywojennym.

Sportowcy stulecia to społecznicy, wielcy patrioci, bardzo często osoby związane zawodowo z wojskiem, którzy dla współczesnego pokolenia mogą stanowić wzór Siedlczanina.

Wystawa zostanie wyeksponowana w holu Parku Wodnego Siedlce i będzie dostępna dla zwiedzających w dniach i godzinach otwarcia Parku Wodnego Siedlce od 15 sierpnia do 20 listopada, od poniedziałku do niedzieli w godzinach: 6:00 - 22:00.

„Latająca wystawa” zostanie wyeksponowana w oryginalny i nowatorski sposób – plansze będą zamontowane do sufitu na specjalnych niemal niewidocznych żyłkach, na różnych wysokościach, aby uzyskać efekt ruchu i unoszenia się.

Uzupełnieniem wystawy będzie drukowany katalog prezentujący sylwetki sportowców opatrzone krótką notką biograficzną.

Zapraszamy na wernisaż wystawy w środę 15 sierpnia (Święto Wojska Polskiego) o godz. 19:00 w holu na piętrze Parku Wodnego Siedlce.

Lider Projektu: Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach
Partner Projektu: Agencja Rozwoju Miasta Siedlce

Festiwal dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.