Tło biegacze
pl en
Facebook YT
PRZYJAŹNI MAMOM KARMIĄCYM

skp 720x360

Agencja Rozwoju Miasta Siedlce w ramach kampanii „Trzymaj formę, zrzuć kompleksy” rozpoczęła popularyzację i monitorowanie Programu „Przyjaźni mamom karmiącym”.

Inicjatorem programu jest Centrum Medyczno-Diagnostyczne w Siedlcach Szkoła Rodzenia Ewy Prokurat, którzy od lat promują w swoich placówkach karmienie piersią i wspierają mamy karmiące. Misją programu jest stworzenie oraz zapewnienie warunków w miejscach publicznych, do tego, by mamy mogły swobodnie nakarmić i przewinąć swoje dziecko.

Jednym z zadań projektu jest zachęcanie firm i wszystkich instytucji publicznych  do  tworzenia w swoich placówkach miejsc, które będą przyjazne mamom karmiącym i ich pociechom.

Każda instytucja, która przystąpi do programu otrzyma ułatwiającą identyfikację, naklejkę z logotypem „Przyjaźni mamom karmiącym”, a jej dane zostaną umieszczone na mapce poniżej.

Mapa

Do programu zapraszamy wszystkie firmy prywatne i instytucje publiczne, restauracje, sklepy, salony fryzjerskie, urzędy, przychodnie, w których karmiące piersią mamy będą mile widziane. Miejsca te mogą być również nominowane przez mamy. Chcemy, by również one mogły decydować o tym, gdzie powstaną strefy przystosowane do ich potrzeb.

Program jest projektem długoterminowym, co daje szansę na promowanie i zwrócenie uwagi na to, że wśród klientów sklepów, urzędów i wszystkich publicznych instytucji znajdują się również mamy karmiące. Stworzenie miejsc przyjaznych mamom karmiącym sprawi, że będą one mogły kontynuować aktywny tryb życia, wychodzić z dzieckiem do sklepu czy kawiarni, bez obawy, że nie będą miały warunków do tego, by nakarmić swoje dziecko niezależnie od miejsca przebywania.

Oczekiwane efekty programu:

Naszą misją  jest zachęcenie jak największej ilości placówek do tworzenia miejsc wyznaczonych dla mam karmiących oraz uświadomienie lokalnej społeczności, jak ważną rolę w życiu mam karmiących pełni karmienie piersią. Chcemy, by zauważono potrzeby mam karmiących, by miały one prawo do swobodnego karmienia swoich pociech i nie musiały skrywać się w toaletach. Chcemy, by Siedlce stały się  pionierem w tworzeniu klimatu przyjaznego mamom karmiącym.

Pierwszym efektem naszych działań jest sesja dla mam karmiących zrealizowana w Parku Wodnym Siedlce, bo to właśnie tutaj powstała pierwsza oficjalna strefa przyjazna mamom karmiącym.

m1ghweb_m 

m2cweb_m_1

m14_m_1

m20aweb_m_1